858-677-5324
7047 Carroll Rd, San Diego, CA for Rent

$22.20 USD /SF/yr

Flex - For Rent
1/4
2,470 SF | 1 Space

Jul '26

7047 Carroll Rd
San Diego, CA 92121
Fenton Carroll Canyon

RENTAL DETAILS

SPACE AVAILABLE

2,470 SF

# OF SPACES

1

RENT/MONTH

$4,570 USD /mo

RENT RATE (MO)

$1.85 USD /SF/mo

RENT RATE (YR)

$22.20 USD /SF/yr

LEASE TYPE

Industrial Gross

LEASE LENGTH

Negotiable

AVAILABLE

Jul 01, 2026

BUILDING DETAILS

PROPERTY TYPE

Industrial

PROPERTY SUBTYPE

Warehouse

TOTAL BUILDING SIZE

4,941 SF

YEAR BUILT

1979

UTILITIES

-

CLEAR CEILING HT

16 Ft

DOCKS

-

DRIVE INS

2

PARKING SPACES

16

LAND DETAILS

LAND ACRES

0.1136 AC

LAND SF

4,948.416 SF

ZONING

M

ASK ABOUT THIS PROPERTY

Justin HarveyColliersMore Info
858-677-5324

Justin HarveyColliersMore Info
858-677-5324