703-821-2298
6 P St NE, Washington, DC for Rent

$8.00 USD /SF/yr

Retail - For Rent
1/3
1,100 SF | 1 Space

Jun '26

6 P St NE
Washington, DC 20002
NoMa

RENTAL DETAILS

SPACE AVAILABLE

1,100 SF

# OF SPACES

1

RENT/MONTH

$733 USD /mo

RENT RATE (MO)

$0.67 USD /SF/mo

RENT RATE (YR)

$8.00 USD /SF/yr

LEASE TYPE

Triple Net

LEASE LENGTH

Negotiable

AVAILABLE

Jun 01, 2026

BUILDING DETAILS

PROPERTY TYPE

Retail

PROPERTY SUBTYPE

Storefront Retail/Office

TOTAL BUILDING SIZE

1,100 SF

YEAR BUILT

2010

PARKING SPACES

-

LAND DETAILS

LAND ACRES

0.023 AC

LAND SF

1,001.88 SF

ZONING

D-5

ASK ABOUT THIS PROPERTY

Simon ChanYung Li LLCMore Info
703-821-2298

Simon ChanYung Li LLCMore Info
703-821-2298