248-388-4465
1757 Larchwood Dr, Troy, MI for Rent

$6.75 USD /SF/yr

Industrial - For Rent
1/2
44,855 SF | 1 Space

1757 Larchwood Dr
Troy, MI 48083
The Smart Zone

RENTAL DETAILS

SPACE AVAILABLE

44,855 SF

# OF SPACES

1

RENT/MONTH

$25,231 USD /mo

RENT RATE (MO)

$0.56 USD /SF/mo

RENT RATE (YR)

$6.75 USD /SF/yr

LEASE TYPE

Triple Net

LEASE LENGTH

2-20 Years

TOTAL BUILDING SIZE

44,855 SF

YEAR BUILT

1968

UTILITIES

Lighting, Heating

CLEAR CEILING HT

16 Ft

DOCKS

2

DRIVE INS

3

PARKING SPACES

60

LAND DETAILS

LAND ACRES

1.92 AC

LAND SF

83,635.2 SF

ZONING

M-1

ASK ABOUT THIS PROPERTY

248-388-4465

248-388-4465