617-928-1700
1229 River St, Hyde Park, MA for Rent

$25.00 USD /SF/yr

Retail - For Rent
1/1
1,322 SF | 1 Space

NEW

1229 River St
Hyde Park, MA 02136

RENTAL DETAILS

SPACE AVAILABLE

1,322 SF

# OF SPACES

1

RENT/MONTH

$2,754 USD /mo

RENT RATE (MO)

$2.08 USD /SF/mo

RENT RATE (YR)

$25.00 USD /SF/yr

LEASE TYPE

Triple Net

LEASE LENGTH

Negotiable

AVAILABLE

May 15, 2026

BUILDING DETAILS

PROPERTY TYPE

Retail

TOTAL BUILDING SIZE

3,670 SF

YEAR BUILT

1930

PARKING SPACES

-

LAND DETAILS

LAND ACRES

0.023 AC

LAND SF

1,001.88 SF

ZONING

C

ASK ABOUT THIS PROPERTY

Alan DanaMyer Dana & SonsMore Info
617-928-1700

Alan DanaMyer Dana & SonsMore Info
617-928-1700